Bílá pláž na Bali Padangbai

Pozitivní transformace

OK Divers resort nabízí potápění na Bali, kde si samí určíte délku potápění, datum příjezdu a odjezdu, návštěvu kulturních míst, ale i potápěčských lokalit, podle své chuti. Ovšem součástí je poradenství, kde vám navrhneme návštěvy námi vybraných míst, které považujeme za TOP lokality. Nicméně samotný výběr je samozřejmě na vás podle vašich představ. Naší prioritou je vytvořit program, který vás zaujme, ale také přinese nezapomenutelné vzpomínky. Proto je náš OK Divers resort bez fixních dat výletů, nebo přesného počtu potápěčů. Během vaší Dovolené na Bali víme zorganizovat pestrou paletu potápěčských safari, ale i kulturních výletů na Bali či Javě pod vedením profesionálů z našeho týmu. Mezi další lákavé možnosti určitě patří: procházka v rýžových polích, návštěvy chrámů a lokálních trhů či vesnic. Pokud máte rádi něco víc aktivní, je tu pro vás horská cykloturistika, adrenalinový rafting či surfing.

Potápění a Dovolená v Padangbai s OK DIVERS

Příjezd na Bali

Náš tým vás rád vyzvedne na letišti Ngurah Rai v Kute a následně odveze do vašeho hotelu, který se může nacházet v místech jako Sanur, Kuta, Ubud, nebo Padangbai. Nezapomeňte na naši skvělou relaxační vesničku v Padangbai, která je vzdálená od letiště pouhých 60 minut. Během pobytu si můžete užít relax na plno, obsahující plavání v bazénu, nebo romantické procházky po pláži. Když jsme už naplánovali spolu plán cesty, na druhý den se můžeme spolu vrhnout na dobrodružné potápění, nebo objevování okolních kulturních památek. Pokud toto plánování neproběhlo předem přes email, tuto maličkost spolu uděláme ihned na místě po příjezdu. OK Divers resort nemá žádné hranice!

Mezi naše speciální doporučené místa můžeme zařadit:

Potápění na lokalitě Tulamben, kde objevíte slavný vrak lodi USST Liberty, pocházející z druhé světové války. Tato loď má 120 m a leží v hloubce od 10 do 30 metrů. Je zde možné absolvovat i noční potápění. Nezapomeňme ani na Drop Off v Tulambenu, kde najdete překrásnou podmořskou faunu a flóru. V tomto místě se vám naskytne možnost narazit na Bumphead parrotfish, která se zde objevuje hlavně během večerů, a tedy nočního potápění.

Potápění na lokalitě Amed, je vhodné hlavně po milovníky podvodných fotografií, kteří rádi číhají na nevídané mořští živočichové a nedotčenou faunu. V těchto končinách setkáme překrásnou mořskou faunu, nebo i Pygmy Hippocampum.

Trekking v okolí Padangbai, vám ukáže malebnou lokalitu Tirta gangga, což v překladu znamená voda Gangy. Tento Vodní Palác známe hlavně pro jeho enormní množství fontán a bazénů, ve kterých se dá dokonce i plavat. Výlet si můžete zpestřit návštěvou rýžových polí které se nacházejí blízko paláce. Po rýžových polích následuje návštěva paláce Karangasem v Ujung. Cestou zpět do Padangbai určitě nezapomenout navštívit chrám v Goa Lawah, který je proslulý velkou jeskyní s obrovským množstvím netopýrů. Toto místo poskytuje nezapomenutelné, až pohádkové zážitky. Místní lidé si mezi sebou vyprávějí legendy o tom, že přes jeskyni vede vchod přímo do Mount Agung, domova Bohů. Tento vchod hlídá Naga (velký had), který nepustí dovnitř žádného návštěvníka, který nemá čisté srdce. Tento chrám, nacházející se mezi Mount Agung a mořem je velmi důležitým místem pro věřící na Bali. Často zde probíhají i kremační ceremonie.

Proudové ponory na Nusa Penida a Lembongan začínají vždy brzy ráno odchodem z Padangbai, kde spolu s OK Divers instruktory odjíždíte lodí přímo na místo. Tyto ostrovy se nacházejí jižně od Bali a jsou vyhledávány kvůli výskytu vzácných mořských živočichů, mezi něž patří například Mola Mola - Měsíčník , nebo Manta.

Ubud zase nabízí možnost podívat se z blízka na Bali kulturu, hlavně ve vesničce Batuan. Vesnička má velmi pěkný chrám pokrytý vulkanickými kameny. Pokud budete mít zájem o hlubší objevování této oblasti navštivte region Tohpani a Kemenuh, které představují dvě kulturní vesnice, ve kterých je dosud zachováno prastaré umění zpracování zlata a stříbra (Tohpati) a vytváření dřevěných, uměleckých masek (Kemenuh).

Další zastávkou může být potápění na Menjangane, který se nachází v Národním parku na severu od ostrova Bali. Tyto potápěčské lokality se jmenují Drop OFF a Eel Garden a absolvujete zde dva ponory z lodi.

About the Author